Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Dostępy testowe

Zapraszamy do korzystania z nowych baz w dostępie testowym:


BrowZine - dostęp testowy do przeglądarki e-czasopism


Zachęcamy do korzystania z dostępu testowego do narzędzia BrowZine, umożliwiającego szybkie i wygodne wyszukiwanie czasopism elektronicznych. Intuicyjna przeglądarka ułatwia znalezienie interesującego czasopisma, pozwala monitorować ulubione czasopismo na dowolnym urządzeniu oraz umożliwia dotarcie bezpośrednio do treści. Zalety BrowZine: wszystkie czasopisma prezentowane są w jednolity sposób; użytkownik może stworzyć swoją osobistą “półkę” “My Bookshelf”; możliwość zapisywania ulubionych artykułów “My Articles”.

Przeglądarka czasopism BrowZine jest dostępna również w wersji mobilnej do pobrania w systemach Android, iOS, Kindle Fire w sklepach Apple App Store, Google Play Store lub Amazon App Store. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy wybrać nazwę biblioteki - University of Warmia and Mazury in Olsztyn i potwierdzić konto czytelnika.
 

Ulotka informacyjna

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
Test potrwa do 10 maja 2018.


NASBI.PL - internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych


Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa (NASBI) to internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych polskiego wydawnictwa HELION. Oferta NASBI obejmuje kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych oraz popularnonaukowych kilkunastu renomowanych wydawnictw. 

W wersji testowej użytkownicy mają dostęp do 250 tytułów z zakresu: informatyki, programowania, bazy danych, bezpieczeństwo sieciowe, e-commerce, programowanie mobilne, biznes, ekonomia, zarządzanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, coaching, rozwój osobisty. Test potrwa do 23 kwietnia 2018.

INSTRUKCJA NASBI dla czytelnika

 • Aby skorzystać z platformy należy wejść na http://nasbi.pl/ i założyć konto – po prawej na górze.
 • Po zalogowaniu się na stronie http://nasbi.pl/  należy podać kod. Ten kod podaje się raz i służy do tego, aby użytkownik się uwierzytelnił.
 • Kody można uzyskać drogą mailową pisząc na adres bib.oin@uwm.edu.pl  
 • Dokładny instruktaż korzystania z platformy znajdą Państwo również na stronie https://nasbi.pl/, w zakładce w prawym górnym rogu: Jak to działa -> Konto użytkownika.

 

Dla pierwszych 30 osób które się zalogują i przetestują bazę jest przygotowana niespodzianka - darmowy dostęp do ebooka:

 

Dostęp : dla wszystkich zainteresowanych
Test potrwa do 23 kwietnia 2018.


JoVe - Journal of Visualized Experiments


JoVE (Journal of Visualized Experiments) jest wiodącym producentem i wydawcą video-artykułów w dziedzinie nauki, medycyny
i inżynierii.
Od 2006 roku JoVE wydało ponad 8.000 publikacji, do których wizualizacje HD video zostały przygotowane w laboratoriach najlepszych instytucji badawczych (m.in. Harvard University, University of Oxford, ETH Zurich, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M.Nenckiego PAN etc.) i dostarczone online milionom naukowcom, nauczycielom oraz studentom w ponad 1.000 instytucjach na całym świecie.  JoVE to także pierwsza i jedyna baza video-artykułów na świecie typu peer-reviewed z Impact Factor (IF)

Dlaczego JoVE?

 • 8.000+ recenzowanych video-artykułów JoVE Journal
 • ok. 600 wizualizacji Science Education
 • 100+ nowych artykułów każdego miesiąca
 • 13 indywidualnych sekcji o szerokim zakresie tematów naukowych
 • 16.000+ autorów z renomowanych uczelni i instytucji badawczych 
 • JoVE znajduje się w wykazie czasopism naukowych Ministerstwa Edukacji (poz. 7831), zdobywając 30 punktów z listy A
 • Artykuły są indeksowane w Web of Science, PubMed, Medline, Scopus etc.

 

Video Journal to baza 13 sekcji mająca na celu zwiększenie produktywności badań naukowych :

Przykład video-artykułu z działu:

Science Education to baza video 8 sekcji przeznaczonych do pracy ze studentami podczas zajęć.

Przykład wizualizacji z działu:

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
Test potrwa do 4 maja 2018.


Bazy danych z wydawnictwa CABI


CAB Abstracts  - jest jedną z największych baz opracowanych przez specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i stosowanych. Baza danych zapewnia dostęp do ponad 8.9 mln rekordów dokumentów, każdego roku jest uzupełniana o 380 000 nowych rekordów. W bazie znajdują się dokumenty z ponad 8000 czasopism, książek i konferencji opublikowane. CAB Abstracts ma zasięg międzynarodowy, zawiera dokumenty ze 120 krajów w 50 językach. Baza obejmuje zagadnienia z zakresu rolnictwa, ochrony środowiska, nauk weterynaryjnych, ekonomii oraz nauk o żywności i żywieniu.


CABI Compendia - w ofercie wydawnictwa CABI znajdują się kompendia tematyczne. Są one encyklopedycznymi, wielofunkcyjnymi bazami multimedialnymi, oferują dostęp do arkuszy danych, ilustracji, map i innych materiałów:

 • Crop Protection Compendium - zawiera informacje na temat wszystkich aspektów ochrony upraw, w szczególności chorób roślin, zasięgu szkodników i występowania chwastów.
   
 • Animal Health & Protection Compendium – zawierająca informacje o hodowli, genetyce i żywieniu zwierząt, jak również o chorobach i ich patogenach.
   
 • Forestry Compendium –  zawiera dane dotyczące leśnictwa, przydatne w zarządzaniu zasobami leśnymi.
   
 • Aquaculture Compendium – baza dotycząca akwakultury, w szczególności kwestii związanych z produkcją zwierząt i roślin w środowisku wodnym.
   
 • Horticulture Compendium – nowa baza dotycząca ogrodnictwa zawierająca dane dotyczące roślin uprawnych z różnych stref klimatycznych.

CAB eBooks – Complete  - dostęp do książek w wersji elektronicznej: 

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
Test potrwa do 3 maja 2018.


De Gruyter - testowy dostęp do bazy czasopism


http://bu.uwm.edu.pl/sites/default/files/files/pictures/dg_journals_trial_banner2_728x90_170315.jpg

Zapraszamy do korzystania z trzymiesięcznego dostępu testowego do pełnej kolekcji czasopism wydawnictwa DeGruyter z zakresu nauk ścisłych, jak i humanistyki oraz nauk społecznych.

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu

Test potrwa do 31 maja 2018.


Kolekcje czasopism Cell Press oraz The Lancet


Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty czasopism Cell Press jak i The Lancet o bardzo zróżnicowanej tematyce pokrywającą nauki ścisłe oraz medycynę. Kolekcje są dostępne na platformie Science Direct do końca marca.

Zapraszamy do zapisania się na szkolenie on-line, które zostanie przeprowadzone przez E. Hinson, redaktor naczelną Cell Host & Microbe w czwartek, 14 marca o godz. 15:00. Będzie ono dotyczyło procesu publikowania prac w czasopismach z grupy Cell Press oraz The Lancet.

Więcej informacji oraz rejestracja. Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

 

Lista czasopism z kolekcji Cell Press:

 1. Biophysical Journal
 2. Cancer Cell
 3. Cell
 4. Cell Host & Microbe
 5. Cell Metabolism
 6. Cell Stem Cell
 7. Cell Systems
 8. Current Biology
 9. Developmental Cell
 10. Immunity
 11. Molecular Cell
 12. Neuron
 13. Structure
 14. The American Journal of Human Genetics
 15. Trends in Cancer
 16. Cell Chemical Biology
 17. Molecular Therapy
 18. Chem
 19. Joule

Lista czasopism z kolekcji The Lancet:

 1. The Lancet Diabetes & Endocrinology
 2. The Lancet Respiratory Medicine
 3. The Lancet Psychiatry
 4. The Lancet Haematology
 5. The Lancet HIV
 6. The Lancet Gastroenterology & Hepatology
 7. The Lancet Child& Adolescent Health
 8. The Lancet
 9. The Lancet Oncology
 10. The Lancet (North American Edition)
 11. The Lancet Infectious Diseases
 12. The Lancet Neurology

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu

Test potrwa do 31 marca 2018.


Dostęp testowy do Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate / EBSCOhost


 
Dostęp testowy do baz platformie EBSCOhost : Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate.
Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13.500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.  

 
 

 

Academic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu

Test potrwa do 31 maja 2018.


 

 

Business Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

Dostęp : w sieci UWM, poza siecią - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu

Test potrwa do 31 maja 2018.


ArsLege


 

 

ArsLege to portal informacyjny dla studentów prawa.
Oferuje bazę pytań testowych z prawa, które można rozwiązywać w trybie nauki lub trybie egzaminacyjnym. Zawiera także teksty aktów prawnych oraz wzory pism i dokumentów. W zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE znajdują się opracowania, referaty i notatki z wykładów. Bezpłatny dostęp do testów i innych materiałów z komputerów w Bibliotece Uniwersyteckiej po zarejestrowaniu się użytkownika.

 


 Wcześniej testowane