Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Biblioteka Kulturalna i Biblioteka Podróżnika

W czwartek 29 października inauguruje kolejny sezon cykl Biblioteka Kulturalna. Pierwszą propozycją serii poświęconej kinu azjatyckiemu będzie film "Nazywam się Khan" (Indie, 2011, reż. Karan Johar). Początek seansu o godzinie 17, tradycyjnie w sali 116. Poniżej zaproszenie organizatorów na cały cykl filmowy oraz kilka informacji o nowej propozycji -  serii  "Biblioteka Podróżnika".

 

Semestr zimowy uatrakcyjni miłośnikom sztuki audiowizualnej pokaz kilku wybranych filmów azjatyckich. W cyklu zatytułowanym „Kino Azji” wyświetlone zostaną dzieła sześciu współczesnych twórców. W wielowymiarowy świat wartości przeniesie nas  Karan Johar za pomocą swojego filmu „Nazywam się Khan”. Na uwagę zasługuje gra aktorska gwiazdy Bollywood,  Shah Rukh Khana, który tym razem wykreował dramatyzm postaci uwikłanej w historię o nienawiści i nieufności. Nie zabraknie również kina mocnych wrażeń, np. „Infernal Affairs: Piekielna gra” w reż. Wai-keung Lau odkryje widzom proces infiltracji hongkońskiej mafii,  zaś kultowy już „Oldboy” w reż. Chan-wook Parka zaprezentuje historię pewnej zemsty. Tureckie „Klimaty”, dzieło Nuri Bilge Ceylana, to już realizacja gatunku poetycko-psychologicznego. „Dziewczynka w trampkach” w reż. Haifaa Al-Mansour to opowieść, w której z dozą humoru i ironii przedstawiona została sytuacja kobiet w Arabii Saudyjskiej. Cykl „Kino Azji" zakończy kunsztowny i jednocześnie oddający specyfikę japońskiej kultury film „Pusty dom” w reż. Ki-duk Kim, w którym subtelność i cisza będą odgrywać kluczową rolę.  

Na orientalną podróż filmową ZAPRASZAMY do Biblioteki Uniwersyteckiej UWM.
Wstęp wolny!

Od semestru zimowego 2015/2016 zapraszamy również do uczestnictwa w projekcie pt. Biblioteka Podróżnika, jaki realizuje Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie. Co miesiąc będziemy zapowiadać Państwu zgłoszone wystąpienia.
Szczegóły na plakatach. ZAPRASZAMY!

 

Osoby zainteresowane wystąpieniem w cyklu podróżniczym proszę o kontakt z panią Katarzyną Bikowską (katarzyna.bikowska@uwm.edu.pl ).