„Brestynile” - malarstwo abstrakcyjne Adama Wyżlica

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy malarskiej autorstwa Adama Wyżlica, pt. „Brestynile”

Autor o wystawie: „…To opowieść o  przezywaniu chwil, które  jeszcze nie nadeszły. W świecie były by to chwile ulotne i  sprawiające, że dni  będą obecnie w przestrzeni świata.  Malarskie  obrazy  bywają  milczeniem, rozmową, uczuciem. Obrazy są myślą wypowiedzi artystycznego wyrazu twórcy  mówiącego,  co ma  na myśli w danej chwili, przetwarzaniem obrazu na słowa i myśli. Jego dzieła są wewnętrzną sprzecznością, budzącą artystę  do działań,… w pracowni przy pustym płótnie. Twórca ów chciałby opowiedzieć swoje  myśli, które  krążą  wokół twórczej chwili. Malując obraz artysta rozmawia już z widzem znajdującym się w galerii, opowiada baśń…”

Adam Wyżlic zaprezentuje cykl obrazów pt.„Brestynile”  z 2017 r. (abstrakcje,  akryl na płótnie).

Wernisaż wystawy: 1 marca o godz. 17:30 (antresola, I piętro), Biblioteka Uniwersytecka UWM.

Wystawa czynna będzie do 28 kwietnia 2017 roku, w godzinach pracy Biblioteki. ZAPRASZAMY!