Olsztyn w szkicowniku - wystawa

Olsztyn w szkicowniku studentów Instytutu Sztuk Pięknych

Wystawa została przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Historii Sztuki „Art”, działające na Wydziale Sztuki. Prezentowane są na niej rysunki studentów pierwszego roku Instytutu Sztuk Pięknych wykonane w ramach zajęć ćwiczeniowych z przedmiotu historia sztuki. Na przestrzeni kilku lat z prac ćwiczeniowych powstał pokaźny szkicownik. Zadaniem studentów było zebranie informacji o wyznaczonym obiekcie Olsztyna i wykonanie szkicu z natury. Wnikliwy ogląd zabytku przy wykonywaniu rysunku pozwolił zobaczyć więcej detali architektonicznych i docenić kunszt wykonania.

Rysunki w głównej mierze przedstawiają zabytki Olsztyna z końca XIX i początku XX w., a więc z okresu dynamicznego rozwoju miasta. Prezentowane są na niej secesyjne kamienice zbudowane na ulicach śródmieścia, neogotyckie kościoły, nowy ratusz, symboliczne pomniki Olsztyna. Uzupełnieniem prac rysunkowych są fotografie drzwi secesyjnych kamienic olsztyńskich, których autorką jest uznana już dzisiaj artystka Krystyna Janusz, absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych.

Zapraszamy na otwarcie wystawy, które odbedzie się 14 czerwca o godz. 12:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM (antresola, I piętro).

Wystawa czynna jest do 30 września, w godzinach pracy Biblioteki.