Wypożyczania Międzybiblioteczna nieczynna

W dniach 1 - 31 sierpnia 2018r. Wypożyczania Międzybiblioteczna będzie nieczynna.

Odszedł wieloletni dyrektor biblioteki ART

Szanowni Państwo,

Z głębokim żalem informujemy, że 14 lipca 2018 zmarł w wieku 95 lat dr Witold Rumszewicz, dyrektor Biblioteki Głównej ART w latach 1972-1983.

Godziny otwarcia w wakacje

W wakacje Biblioteka Uniwersytecka UWM czynna jest od poniedziałku do piątku:

* od 2 lipca do 31 sierpnia w godzinach 8-15, poza poniedziałkami (godz. 8-18).

* w czasie sesji poprawkowej (3-14 września) w godz. 8-20, a następnie do 29 września (pierwsza sobota pracująca) – w godz. 8-18

ZAPRASZAMY!

Wielokulturowy pejzaż Polski - wystawa

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

pt. WIELOKULTUROWY PEJZAŻ POLSKI: TATARZY, ŻYDZI, PRAWOSŁAWNI, STAROOBRZĘDOWCY.

Wystawa została przygotowana w ramach realizacji projektu naukowo-artstycznego przez Studenckie Koło Naukowe Historii Sztuki "Art", działające na Wydziale Sztuki UWM. Celem projektu było poznanie kultury i spuścizny materialno-artystycznej mniejszości narodowo-wyznaniowych w Polsce. Plenery zabytkoznawcze do historyczno-kultowych miejsc w regionie Podlasia i na Mazurach stały się inspirujące dla własnych poczynań twórczych.

RODO - ogłoszenie Biblioteki Uniwersyteckiej UWM

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie informuje, że: