XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2014 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Rok 2014 został ogłoszony rokiem Oskara Kolberga i Czytaniem Narodowym Henryka Sienkiewicza. To także jubileuszowy rok 15-lecia naszego Uniwersytetu. Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie włącza się w obchody i organizuje cykl imprez związanych z promocją czytelnictwa, nowych usług bibliotecznych, a także regionu Warmii i Mazur.

Zaczynamy w czwartek od promocji naszej nowej strony internetowej oraz przeglądarki Primo. Wszystkich ciekawych obyczajów warmińskich zapraszamy na wykład Edwarda Cyfusa, spotkanie z Marią Zientarą-Surynowicz oraz degustację specjałów kuchni regionalnej. Pasjonaci mangi i anime będą mogli wziąć udział w warsztatach rysowania komiksów, natomiast zwolennicy historii - obejrzeć exlibrisy starych druków, czy posłuchać o początkach książki drukowanej w Polsce. Ponadto zapraszamy na zbiorowe, plenerowe czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza. Przez cały tydzień trwać będzie także akcja „Bookcrossing: podziel się książką!”.

Serdecznie zapraszamy!