Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Dostępy testowe

Zapraszamy do korzystania z nowych baz w dostępie testowym:


Screen Studies - platforma cyfrowa przeznaczona dla studentów oraz pracowników naukowych i dydaktycznych kierunków związanych z filmem i telewizją. Platforma jest użytecznym narzędziem ulatwiającym naukę o historii i teorii kina, a także pomocą w kształceniu praktycznych umiejętności.
Screen Studies to m.in.:

  • Wyjątkowa kolekcja uznanych i nagradzanych scenariuszy.
  • Książki o filmie od końca XIX wieku do współczesności (w tym monografie naukowe oraz teksty instruktażowe praktyków scenopisarstwa, produkcji filmowej i telewizyjnej, techników animacji i twórców filmów dokumentalnych).
  • Interaktywny kurs historii kina umieszczony na osi czasu i pomagający w poznaniu i zrozumieniu historii filmu od lat 50. do dziś. Klikając na zdjęcia użytkownik może przechodzić od rozdziałów książek i stron scenariuszy do powiązanych z ich treścią ważnych wydarzeń filmowych, politycznych, społecznych, kulturowych i technologicznych.

 

Dostęp:
w sieci UWM
poza siecią - dla uprawnionych uzytkowników po zalogowaniu

Test potrwa do 15 grudnia.

 


ArsLege


 

 

ArsLege to portal informacyjny dla studentów prawa.
Oferuje bazę pytań testowych z prawa, które można rozwiązywać w trybie nauki lub trybie egzaminacyjnym. Zawiera także teksty aktów prawnych oraz wzory pism i dokumentów. W zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE znajdują się opracowania, referaty i notatki z wykładów. Bezpłatny dostęp do testów i innych materiałów z komputerów w Bibliotece Uniwersyteckiej po zarejestrowaniu się użytkownika.

 


 Wcześniej testowane