Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

E-książki

Cyfrowa Biblioteka Internetowa NASBI (Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa)
pakiet Tech - dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
  • Pakiet Tech zawiera publikacje z kategorii: informatyka, technika i mechanika, systemy operacyjne, elektronika, grafika/video/CAX, programowanie, sieci komputerowe, web development.
  • Dostępne formy publikacji: e-book, audiobook, wideo-kurs, pdf.
  • Ilość publikacji w pakiecie Tech - 1216.

Aby skorzystać z publikacji na platformie NASBI należy:
  • wejść na stronę nasbi.pl
  • założyć osobiste konto w bazie : Zaloguj się-dołącz już dziś-rejestracja
  • potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formlarzu rejestracyjnym adres email
  • zalogować się do NASBI
  • wyszukać publikację do wypożyczenia z opcją "Pożycz" - przed wypożyczeniem można zapoznać się
    z częścią publikacji wybierając opcję "Czytaj fragment". Po wybraniu opcji "Pożycz" książka wędruje na półkę użytkownika - gdzie będzie dostępna przez 7 lub 14 dni.
Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 użytkowników.
 

WAŻNE!  Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie. Założone konto umożliwia korzystanie z bazy także poza uczelnią, należy tylko pamiętać, aby zarejestrować konto i pierwszy raz zalogować się na terenie uczelni.

Więcej informacji na temat bazy

 


IBUK Libra


   

Serwis IBUK Libra oferuje dostęp do elektronicznych wersji książek takich wydawnictw jak: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer Polska i inne. Są to głównie podręczniki dla studentów i książki naukowe w języku polskim. Użytkownicy Biblioteki Uniwersyteckiej UWM mają zapewniony dostęp do 1689 tytułów. Tematyka książek obejmuje m. in.: nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, informatykę, medycynę, prawo.

Aktualna instrukcja dla użytkowników serwisu.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.


1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu.

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Lista dostępnych książek

Filmy instruktażowe

Przewodnik

 


WBN - Książki elektroniczne w licencjach krajowych


Przeglądarka dziedzinowa i wyszukiwarka książek dostępnych w ramach licencji krajowych

Niniejsza wyszukiwarka będzie docelowo obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley. Na razie można przeglądać 77.497 e-książek anglojęzycznych wydanych przez Springera w latach 2004-2018, 2515 e-książek wydanych przez Elseviera w latach 2011-2015 oraz 2449 e-książek wydanych przez Wileya w roku 2009 i 2015 . Wyszukiwarka pozwala wybrać jedną z 31 dziedzin tematycznych i 209 poddziedzin. Wybór dziedziny jest konieczny. Jeśli nie zostanie wybrana poddziedzina, to zostanie wyświetlona cała dziedzina.

 


E-publikacje UWM


Czytelnia Wydziału Prawa i Administracji UWM

 

E-monografie Wydziału Prawa i Administracji UWM

 


Academic Research Source eBooks (EBSCOhost)


Academic Research Source eBooks to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Aby skorzystać z bazy należy kliknąć EBSCOhost Web, następnie zazanczyć Academic Research Source eBooks.

Dostęp: w sieci UWM
             dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
 
 

      Knovel


      

Baza Knovel oferuje dostęp do naukowych książek elektronicznych publikowanych przez wydawców z całego świata. Serwis   został wzbogacony o narzędzia interaktywne, takie jak tabele, wykresy i równania służące do prowadzenia własnych analiz i badań. Biblioteka UWM wykupiła dostęp do następujących kolekcji: Chemistry & Chemical Engineerin, Food Science, General Engineering & Project Administration, Mechanics & Mechanical Engineering. Tematyka obejmuje: nauki techniczne, nauki ścisłe, technologia żywności.

Uwaga: Wyniki wyszukiwania prostego możemy zawęzić do naszej subskrypcji oraz według typu (teksty rozdziałów z książek, interaktywne tabele i wykresy, analizy przypadków). Wyszukując za pomocą Data Search wpisujemy nazwę materiału lub substancji, a następnie dwukrotnie klikamy lub przeciągamy nazwę właściwości na pole zapytania. My Knovel pozwala na zapisywanie i zarządzanie wynikami naszych poszukiwań. Aby zarejestrować się i korzystać z tej opcji, trzeba mieć pocztę w domenie UWM.

Dostęp: w sieci UWM
             dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu