Oceń przydatność i funkcjonalność bazy BazTech

Zapraszamy do wypełnienia ankiety pt. Ocena przydatności i funkcjonalności bazy BazTech. BazTech jest bibliograficzno-pełnotekstową bazą danych z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. Badanie ma na celu rozpoznanie potrzeb, oczekiwań i poziomu satysfakcji użytkowników bazy.

Ankieta online jest przeprowadzana w dniach od 23 listopada do 30 grudnia 2018 r.

Nowy sezon Biblioteki Podróżnika

Zapraszamy na kolejny, szósty już, sezon spotkań podróżniczych Biblioteki Kulturalnej, firmowanych hasłem BIBLIOTEKA PODRÓŻNIKA. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 25 krajów na blisko 35 spotkaniach. Gdzie tym razem zabiorą nasi Goście?

Zimą 2018 zawitamy w tempie ekspresowym m.in. do Azji, poprzez Malezję, Singapur i północną czesć wyspy Borneo (Mariusz Antolak). Na spotkanie zapraszamy już za tydzień, w czwartek (8 listopada) o godz. 16:00, sala 116 Biblioteki Uniwersyteckiej UWM.

Profil autora w bazie Scopus - zgłaszanie korekt

Polecamy Państwu prezentację, która pokazuje jak można zgłosić zmiany w profilu autora w bazie Scopus. Instrukcja została przygotowana przez Zespół Elsevier Polska.

Tutoriale Biblioteki Uniwersyteckiej UWM

Na kanale YouTube BIblioteki Uniwersyteckiej UWM znajdziecie listę tutoriali, krótkich filmw instruktażowych pomocnych w korzystaniu z usług i zbiorów Biblioteki.

Informacja o zjawisku "drapieżnych czasopism"

„Drapieżne czasopisma” (predatory journals) to czasopisma, w których publikowane prace naukowe nie podlegają ocenie eksperckiej lub wykonana jest ona w oparciu o bardzo niskie standardy. Mają one charakter wydawnictw publikujących w tzw. otwartym dostępie (open access), często oferują swe usługi po wygórowanych cenach, z krótkim procesem publikacyjnym.