Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

7 czerwca bijemy rekord!

Zapraszamy na  bicie rekordu w czytaniu książek w jednym momencie 

Kiedy? i Gdzie?

7 czerwca /piątek/ 2019 r., godz. 10:00 (zbiórka 9:45!)

Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

Przyłączcie się! Koniecznie zabierzcie ze sobą książkę, którą lubicie lub taką którą aktualnie czytacie :)

            7 czerwca o 10.00 uczniowie i studenci z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.  Pomysł ten zjednoczył ponownie placówki biblioteczne w Olsztynie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Biblioteka Uniwersytecka UWM i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna wspólnie organizują rekord czytania książek przez uczniów. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. 

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole", od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne (co roku ponad 2 tys. placówek). 

Spotykamy się przy Starym Ratuszu około 9:45 i oddajemy się wspólnemu czytaniu tworząc łańcuch ludzi wokół budynku i na Scenie Staromiejskiej. Wszystkie czytające osoby zostaną sfotografowane tradycyjnie aparatem oraz z powietrza przy pomocy drona. Zapraszamy do wspólnego bicia rekordu. Prosimy, aby informację o przybyciu uczniów, studentów z Państwa placówki zgłosić nam do 5 czerwca 2019 roku.

Współorganizatorzy:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olsztynie

 

Więcej informacji o samej akcji: https://czytamy.org/

Wydarzenie na Facebooku

Kontakt: Sekcja Promocji

Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie

mail: bib.promocja@uwm.edu.pl 

tel. (89) 524 51 46