Biblioteka Uniwersytecka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna

Zapraszamy do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Książek i Czasopism Naukowych ACADEMICA academica.edu.pl Projekt ten jest realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

• Dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej w formie cyfrowej
• Pełnotekstowa wyszukiwarka
• System rezerwacji online publikacji chronionych prawem autorskim na wybrany termin do korzystania w Oddziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej UWM (należy być zarejestrowanym użytkownikiem wypożyczalni Academica)
• Dostęp do zasobów nie chronionych prawem autorskim dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń

Zasady korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Książek i Czasopism Naukowych Academica w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM:

  1. Rejestracja użytkowników odbywa się w Wypożyczalni Międzybibliotecznej Biblioteki Uniwersyteckiej UWM po okazaniu ważnej karty bibliotecznej i dowodu osobistego.
  2. Czytelnik zgłasza chęć korzystania z wypożyczalni Academica osobiście lub drogą elektroniczną.  Aktywacja konta potwierdzana jest e-mailem zawierającym hasło dostępu.
  3. Terminal wypożyczalni Academica jest dostępny w godzinach pracy Biblioteki Uniwersyteckiej w . Dostęp do terminala i system rezerwacji nadzorowany jest przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczna BU UWM.
  4. Użytkownicy Biblioteki Uniwersyteckiej zarejestrowani w wypożyczalni Academica zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i podręcznikiem użytkownika znajdującymi się stronie internetowej Biblioteki Narodowej. 

REGULAMIN UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA