Biblioteka Podróżnika - jesień/zima 2019-2020

Zapraszamy do zapoznania się z programem nowego sezonu cyklu Biblioteka Podróżnika:

Zaproszenie na wykład w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2019

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz fundacja OpenStax Poland mają przyjemność zaprosić studentów oraz pracowników Uniwersytetu na otwarty wykład w ramach obchodów Tygodnia Otwartej Nauki (Open Access Week).

Paulina Szczucińska (fundacja OpenStax Poland):

Otwarte zasoby edukacyjne w dydaktyce akademickiej - OpenStax Poland

Czas i miejce:

Rejestracja nowych użytkowników Biblioteki

W zwiazku z awarią automatycznej migracji danych z USOS do systemu Biblioteki prosimy nowych użytkowników o samodzielne zarejestrowanie się online w naszej bibliotece.

Pod tym linkiem znajdą Państwo formularz rejestracyjny.

Po wypełnieniu formularza podczas pierwszej wizyty konieczna będzie weryfikacja danych z Państwa dokumentem tożsamości

Przepraszamy za niedogodność.

Skrócone terminy wypożyczeń podręczników

Szanowni Państwo,

podręczniki z Kolekcji Dydaktycznej wypożyczone w dniach 10.06.19 - 30.09.19 mają termin zwrotu tylko do 31.10.19 (do daty ważności hologramu na legitymacji studenckiej).

Jest to termin krótszy niż 150 dni.

Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier

W ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych. Program ma dwie części: A i B. Program A obejmuje publikację określonej liczby artykułów otwartych, które zostaną w całości sfinansowane z krajowej opłaty licencyjnej: 500 artykułów w roku 2019, 1000 artykułów w roku 2020 i 1500 artykułów w roku 2021.