Biblioteka Podróżnika - wiosna 2019

Zapraszamy na kolejny, dziewiąty już, sezon spotkań podróżniczych Biblioteki Kulturalnej, firmowanych hasłem BIBLIOTEKA PODRÓŻNIKA. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 30 krajów na blisko 40 spotkaniach. Gdzie tym razem zabiorą nas nasi Goście?

Koniec zimy ociepli się nieco dzięki wyprawie do słonecznych Włoch razem z dr Kamilą Naumowicz (Wydział Prawa i Administracji UWM). Kolejny fragment europejskiego krajobrazu opisze nam dr inż. arch. kraj. Mariusz Antolak (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM). Marcowe spotkania podróżnicze zapachną birmańskim jadłem (dr hab. inż. Magdalena Zielińska, prof. UWM, Wydział Nauk Technicznych UWM), co stanowić będzie ciekawe porównanie do lutowych opisów italijskiej kuchni i gościnności lokalnej społeczności.

Wiosną zwiedzimy egzotyczne państwa Ameryki Południowej (Chile, Boliwia) oraz posłuchamy o łotewskiej stolicy z perspektywy uczestniczki Projektu Erasmus+ "Daily innovators and daily educators in the libraries” (Ewa Urbanowska, Biblioteka Uniwersytecka UWM). Majowe spotkania rozpoczniemy ponownie egzotycznie i zawitamy na Malediwy i Sri Lankę. Podróże po oceanicznych wyspach umożliwi nam Judyta Zeszczuk, która określa się jako „ z wykształcenia mgr inż², niepoprawna - głucha - optymistka":) Z apetytem na życie stawia śmiałe kroki jako doradca zawodowy i coach kariery w Biurze Karier UWM”.

Ostatnie dwa spotkania Biblioteki Podróżnika poświęcone będą aktywnym formom turystyki takim jak geocaching (Beata Bojarska, Biblioteka Uniwersytecka UWM) czy trekking uprawiany w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych (Marcin Gryko, AKT UWM).

Zapraszamy na spotkania i towarzyszące im dyskusje!

Biblioteka Uniwersytecka, czwartki, sala 116 (I piętro).

Szczegóły na plakacie i profilu Biblioteki Kulturalnej na Facebooku

Wstęp na wydarzenia wolny!