Nowy sezon Biblioteki Podróżnika

Zapraszamy na kolejny, szósty już, sezon spotkań podróżniczych Biblioteki Kulturalnej, firmowanych hasłem BIBLIOTEKA PODRÓŻNIKA. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 25 krajów na blisko 35 spotkaniach. Gdzie tym razem zabiorą nasi Goście?

Zimą 2018 zawitamy w tempie ekspresowym m.in. do Azji, poprzez Malezję, Singapur i północną czesć wyspy Borneo (Mariusz Antolak). Na spotkanie zapraszamy już za tydzień, w czwartek (8 listopada) o godz. 16:00, sala 116 Biblioteki Uniwersyteckiej UWM.

Na pozostałych spotkanich Biblioteki Podróżnika posłuchamy również o miłości do Italii,  a zwłaszca jej ekspresyjnego języka, rodzinnej i smacznej kuchni i bogatej tradycji  (Kamila Naumowicz). Nasi podróżnicy zabiorą nas również w odległe zaoceaniczne krainy, jak kontynentalna Australia (Cecylia Chabinowska) czy międzykontynantalna Panama (Grzegorz Fiedoorwicz).

Zanim jednak udamy się tak daleko odwiedzimy mało znaną a bliską geograficznie Estonię (Grzegorz Fiedorowicz), by na koniec podążyć  śladami transylwańskiego arystokraty, zwanego Drakulą, poprzez Rumunię i Mołdawię.

Zapraszamy na spotkania i towarzyszące im konkursy*!

Biblioteka Uniwersytecka, czwartki, sala 116 (I piętro).

*Tegoroczną edycję wspiera portal internetowy i aplikacja mobilna Plot on Spot, które służą do gromadzenia informacji o lokacjach związanych z fabułąi powstaniem filmów, ksiazek, seriali, komiksów i gier.