XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek #buuwm

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie

(8-15 maja 2019) pod hasłem #biblioteka

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (organizowany już od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich) zachęca do kontaktu zarówno z książkami oraz bibliotekami. Również w tym roku Biblioteka Uniwersytecka UWM zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.

Zmiany godzin pracy Biblioteki

Zmiany godzin pracy Biblioteki w semestrze letnim:

• 19 -22 kwietnia (Wielki Piątek, Wielka Sobota, Poniedziałek) – Biblioteka nieczynna
  • 23 kwietnia (wtorek) – godz. 8.00-15.00.
  • 2 maja (czwartek, dzień rektorski w zakresie zajęć dydaktycznych) – Biblioteka nieczynna
  • 4 maja (sobota) – godz. 8-16;
  • 16-18 maja (Kortowiada) – godz. 8-15;
  • 21-22 czerwca (po Bożym Ciele) - godz. 8-16;
  • 10-29 czerwca (sesja i tydzień poprzedzający) – godz. 8-22.

Biblioteka Podróżnika - wiosna 2019

Zapraszamy na kolejny, dziewiąty już, sezon spotkań podróżniczych Biblioteki Kulturalnej, firmowanych hasłem BIBLIOTEKA PODRÓŻNIKA. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 30 krajów na blisko 40 spotkaniach. Gdzie tym razem zabiorą nas nasi Goście?

ScienceDirect i Scopus - bezpłatne szkolenia

Biblioteka Uniwersytecka UWM zaprasza na bezpłatne szkolenia, które odbędą się 4 czerwca 2019 w sali seminaryjnej S1/122 (ul. Oczapowskiego 12 B, I piętro, dawna czytelnia internetowa). Szkolenia prowadzone będą w języku polskim, wymagana jest rejestracja poprzez formularze (linki do zapisów poniżej).

Wystawa I Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. A. Wołosa

Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zapraszamy na wernisaż drugiej części Wystawy Pokonkursowej I Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa.