Ograniczony zakres obsługi czytelnika - ZASADY

W związku z przedłużającym się stanem zagrożenia epidemiologicznego Biblioteka Uniwersytecka proponuje Państwu następujące formy wsparcia pracy i nauki:

1. Możliwość samodzielnego odbioru zamówień w Wypożyczalni.
  2. Możliwość otrzymania kopii elektronicznej fragmentu książki lub czasopisma – zamówienie należy złożyć samodzielnie w systemie bibliotecznym poprzez opcję „Zamówienie kopii”, maksymalna objętość kopii to 50 stron.
  3. Możliwość korzystania z elektronicznych form wypożyczania międzybibliotecznego, w zakresie wynikającym z dostępności i sposobu funkcjonowania bibliotek, do których kierowane będą zamówienia.

Prosimy o zapoznanie się z Procedurami udostępniania materiałów bibliotecznych w okresie zagrożenia epidemiologicznego (link do PROCEDURY).

Możliwy jest kontakt telefoniczny i e-mailowy (poniedziałek-piątek, w godz. 8-15):

• Oddział Kolekcji Dziedzinowych, tel. 89 524-64-87, bib.kol.dziedz@uwm.edu.pl
  • Oddział Gromadzenia Zbiorów, tel. 89 523 35 80,
  • Wypożyczalnia Główna, tel. 89 524-51-66, bib.wyp@uwm.edu.pl
  • Oddział Zbiorów Specjalnych, tel. 89 524-63-05, 89 524-63-44, bib.zb.specjalne@uwm.edu.pl
  • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna, wyłącznie e-mailowo: bib.wyp.miedzybiblioteczna@uwm.edu.pl
  • Oddział Informacji Naukowej i Czytelnia Czasopism, tel. 89 523 49 57, bib.oin@uwm.edu.pl
  • Sekretariat Biblioteki oraz dyrekcja, tel. 89 523 33 09,
  • Administratorzy budynku biblioteki, tel. 523 47 45,
  • Oddział ds. Komputeryzacji, tel. 89 523-49-97.

Dodatkowo zapewniamy możliwość komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: bib.uwm@uwm.edu.pl

Terminy zwrotów wcześniej wypożyczonych książek, przypadające po 12 marca 2020 r., zostały automatycznie przedłużone do 30 czerwca 2020 r.

Za okres, w którym Biblioteka Uniwersytecka pozostawała zamknięta dla Użytkowników, nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych książek.

Ponadto przypominamy, że Studenci i Pracownicy UWM mają zdalny dostęp do kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji UWM, widocznych w wynikach wyszukiwarki oraz dostępnych ze strony BUW w zakładce „E-Zbiory” (https://bu.uwm.edu.pl/pl/e-zbiory), po zalogowaniu się do systemu bibliotecznego.

Odwołujemy też spotkania, szkolenia i wycieczki zaplanowane w tym terminie.