Wystawa I Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. A. Wołosa

Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zapraszamy na wernisaż drugiej części Wystawy Pokonkursowej I Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa.

Aleksander Wołos (1934-2014) był uznanym malarzem, grafikiem, rzeźbiarzem, rysownikiem, karykaturzystą, zawodowo i rodzinnie związany z naszym regionem, miastem oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (dr hab. z zakresu nauk przyrodniczych). Od 1955 r. jego rysunki satyryczne ukazywały się w prasie regionalnej ("Gazeta Olsztyńska", "Nasza Wieś", „Panorama Północy”, "Posłaniec Warmiński", "Warmia i Mazury”), w tygodnikach ogólnopolskich „Karuzela”, "Polityka", "Szpilki”, "Wprost") i wielu innych wydawnictwach.

Otwarcie wystawy odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w najbliższą środę, 20 lutego 2019 o godzinie 13:00 (dziedziniec „pod kopułą” - I piętro)

Wystawa Pokonkursowa I Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa towarzyszy obchodom VI Dni Seweryna Pieniężnego w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy!