XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek #buuwm

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie

(8-15 maja 2019) pod hasłem #biblioteka

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (organizowany już od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich) zachęca do kontaktu zarówno z książkami oraz bibliotekami. Również w tym roku Biblioteka Uniwersytecka UWM zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.

W przestrzeni wirtualnej oraz budynku Biblioteki w Kortowie odbędzie się kilka wydarzeń, które rozpoczną się już 8 maja Ogólnopolskim Świętem Bibliotekarza.

9 maja

• #bibliotekawgrze: Warsztaty z edukacyjnymi grami planszowymi, dla dzieci i młodzieży z szkół i ośrodków Olsztyna (8:00 -16:00, sala 116).

UWAGA: są jeszcze miejsca wolne! Zgłoszenia do 7 maja przyjmuje: bozena.bogdanska@uwm.edu.pl

• #bibliotekaotwarta: wycieczka z pokazem udogodnień dla użytkowników niedowidzących i niedosłyszących Biblioteki Uniwersyteckiej (15:00, parter), prezentacja i warsztat z cyklu Biblioteki Podróżnika pt. Naszyjnik z rajskich wysp – Malediwy i Sri Lanka oczami Włóczykija, aut. Judyta Zeszczuk (16:00, sala 116)

10 maja

• #bibliotekakoni: otwarcie wystawy „Malują, rysują, rzeźbią konie” Grupa artystyczna Equitas Equitatum (17:00, antresola I pietro), wieczorek literacki z udziałem Piotra Dzięciołowskiego autora książki „Malują, rysują, rzeźbią konie”, pełnej anegdot dotyczących artystów związanych ze światem koni; spotkanie: z Katarzyną Preiskorn i Joanną Czubak, autorkami tomiku poezji „Zapach szczęścia”.

Wydarzenie na Facebooku

* W trakcie Tygodnia Bibliotek (8-15.05) czekamy na zgłoszenia w KONKURSIE: #BUUWM.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać zdjęcie w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie, umieścić je na Instagramie i oznaczyć #buuwm.  Spośród obserwatorów naszego profilu na Instagramie, autorów zdjęć z prawidłowym oznaczeniem, wylosujemy atrakcyjne nagrody, pakiety gadżetów firmy JoVE, bazy video-artykułów z dziedziny biologii, medycyny i inżynierii.