Obchody jubileuszowe Iwana Bunina w Olsztynie objęły ponadto:
- 22 października 2020 roku. Wystawa książek „Iwan Bunin” (siedziba Wydziału Humanistycznego, korytarz przy sekretariacie Katedry Literatur Wschodniosłowiańskich, p. I).
Ekspozycja książek z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej UWM, zbiorów prywatnych członków Komisji Emigrantologii Słowian Międzynarodowego Komitetu Slawistów, pracowników Instytutu Literaturoznawstwa i Instytutu Językoznawstwa, a także przekazanych przez Dom Rosyjskiej Zagranicy im. A. Sołżenicyna w Moskwie.
- 27 października 2020 r. godz. 12.00-13.30. Panel dyskusyjny „Iwan Bunin – recepcja, przekład, edukacja” – wideokonferencja.
W panelu zrealizowanym w formie hybrydowej wzieli udział zaproszeni eksperci-buninolodzy, literaturoznawcy, tłumacze i dydaktycy z Polski i Rosji, a także studenci i pracownicy Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie. Do udziału w panelu dyskusyjnym zostali zaproszeni eksperci zagraniczni: prof. Tatiana Marchenko – literaturoznawczyni, buninolożka (Dom Rosyjskiej Zagranicy im. A. Sołżenicyna w Moskwie), prof. Dymitr Nikolaev – literaturoznawca (Instytut Literatur Światowych Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie), prof. Jolanta Brzykcy – literaturoznawczyni z UMK w Toruniu, autorka monografii Poezja emigracyjna Iwana Bunina (Toruń 2009).
W panelu wezmą również udział dydaktycy, którzy przedstawią innowacyjne formy pracy z tekstem literackim oraz sposoby wykorzystania utworów I. Bunina w dydaktyce akademickiej oraz szkolnej, w tym prof. Nina Orlova z Piatigorskiego Uniwersytetu Państwowego (Rosja) oraz prof. Bożena Żejmo z UMK w Toruniu – literaturoznawczyni, rusycystka i bułgarystka, prowadząca badania w zakresie transgresji w literaturze i kulturze, mentalności rosyjskiej i in., autorka monografii Problemy etyczne we współczesnej prozie i publicystyce rosyjskiej (lata 60.–90.) (Łódź 2000).
Projekt naukowy i edukacyjny „Iwan Bunin w Polsce – recepcja, przekład , edukacja”, zgłoszony w IX OTWARTYM KONKURSIE NA DOFINANSOWANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ PODEJMOWANYCH NA RZECZ DIALOGU I POROZUMIENIA W STOSUNKACH POLSKO-ROSYJSKICH, został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i uzyskał dofinansowanie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.