Logowanie do baz studenci i pracownicy

Zdjęcie logowania do baz

Instrukcja logowania dla użytkowników, którzy są studentem lub pracownikiem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chcieliby skorzystać z baz spoza sieci UWM.

Użytkownicy w żaden sposób nie powiązani z uczelnią UWM mogą skorzystać z baz tylko i wyłącznie w sieci UWM bez konieczności logowania, na przykład, żeby skorzystać z bazy Lex można to zrobić w Bibliotece UWM.

Każdy pracownik i student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie posiada konto w systemie zarządzania tożsamością umożliwiający dostęp do systemów informatycznych UWM. Żeby skorzystać z baz, do których został wykupiony dostęp, użytkownik musi przejść na stronę baz, wyszukać interesującą pozycję i kliknąć "Wejscie do bazy spoza sieci UWM".

Pojawi nam się nowe okno, w którym podajemy nasz identyfikator: 

i klikamy przycisk "Dalej".

W zależności od tego czy jesteśmy studentem lub pracownikiem, zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę, na której trzeba podać hasło. Następnie studenci zostaną przekierowani na stronę wyglądającą jak na poniższym obrazku

natomiast pracownicy zostaną przekierowani na stronę jak na obrazku poniżej.

Co zrobić gdy nie pamiętam swojego hasła?

Jeżeli student nie pamięta lub nie znasz hasła, przechodzi na stronę konto.student.uwm.edu.pl. Na tej stronie student loguje się danymi z USOSa i będzie mógł ustawić nowe hasło do logowania w domenie student.uwm.edu.pl.

Jeżeli pracownik nie pamięta hasła to to przechodzi na stronę pracownik.uwm.edu.pl, klika opcję "Nie pamiętam hasła?" i wypełnia formularz resetu hasła. Cała procedura zmiany hasła jest opisana tutaj. Przypominamy również, że w przypadku pracowników system wymusza zmianę hasła, co 60 dni.