Baza oferuje dostęp do książek elektronicznych od ponad 500 wydawców (m. in. Elsevier, Springer, Cambridge University Press itp.). Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również w 20 innych językach (np. niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski).
Uwaga!
Aby skorzystać z bazy należy kliknąć EBSCOhost Web, następnie zaznaczyćAcademic Research Source eBooks (EBSCOhost).
Interaktywna platforma zaprojektowana do realizacji kompleksowego programu nauczania na Uniwersytetach Medycznych. Pomaga studentom oraz wykładowcom w szybkim i skutecznym wyselekcjonowaniu pożądanych, specjalistycznych informacji z publikacji książkowych, encyklopedii i innych źródeł fachowej wiedzy. Jest zarówno zasobem wiedzy, jak i narzędziem diagnostycznym.
Użytkownik ma dostęp do:
Multimedialna platforma e-learningowa z zakresu pediatrii. Skierowana jest nie tylko do studentów, ale również do wykładowców, rezydentów i specjalistów z tej dziedziny. Aktualizowana na bieżąco jest doskonałym źródłem informacji na temat diagnozowania, leczenia i sposobów postępowania z małymi pacjentami. Obejmuje podręczniki, atlasy, animacje i filmy video (biblioteka animacji oraz filmów video na temat różnych sposobów postępowania oraz procedur medycznych - również z zakresu medycyny ratunkowej (Tintinalli’s Emergency Medicine, 7e), kalkulatory i algorytmy postępowania (Custom Curriculum - dzięki któremu wykładowca może tworzyć własne moduły nauczania, monitorować postępy studentów, generować statystyki i raporty oraz zalecać zapoznawanie się z kolejnymi porcjami materiałów, nawet z zewnętrznych źródeł).
Polska baza wielodziedzinowa zawierająca opisy artykułów z czasopism naukowych, popularnonaukowych i fachowych. Dostępne są także pełne teksty niektórych artykułów.
Elektroniczne archiwum naukowych preprintów. Prace publikowane w arXiv nie są recenzowane, ale mogą być tam umieszczane wyłącznie przez zarejestrowanych i zaufanych autorów (endorsers). Większość prac umieszczanych w arXiv jest publikowana także w recenzowanych czasopismach naukowych.
Baza biogramów i bibliografii osobowych Polaków, tworzona jest przez Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie. Dzięki połączeniu z Bazą Ikonografii Teatralnej, informacje o osobach uwzględnionych w obu bazach wzbogacone są o fotografie teatralne ze zbiorów BJ, wraz z ich opisami.
Baza rejestruje zawartość czasopism z zakresu sportu, rehabilitacji, kultury fizycznej oraz nauk pokrewnych. Opracowywana na podstawie zawartości polskich czasopism gromadzonych w BG AWF w Poznaniu. Zakres tematyczny: sport, kultura fizyczna, wychowanie fizyczne, fizjologia sportu, antropologia, anatomia, motoryczność, psychologia sportu, biomechanika, medycyna sportu, rehabilitacja, turystyka i rekreacja.
Baza danych z zakresu ekonomii i gospodarki oparta na zawartości polskich czasopism naukowych i gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, a także instytucji pozarządowych. Możliwy jest też dostęp do pełnych tekstów z wybranych czasopism.
Baza zawartości polskich czasopism technicznych, tworzona przez biblioteki polskich uczelni wyższych, w tym również przez Bibliotekę UWM w Olsztynie. Wybrane artykuły posiadają linki do pełnego tekstu.
Baza obejmuje katalog Biblioteki Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz katalog Zakładu Lasów Naturalnych w Białowieży. Na stronie baz danych IBL zamieszczone są również: aktualna prognoza zagrożenia pożarowego lasu, monitoring lasu w Polsce, baza powierzchni badawczych IBL, rejestr plantacji nasiennych.
BIBLIO ebookpoint (dawniej NASBI)
Pakiet Tech - dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zawiera publikacje z kategorii: informatyka, technika i mechanika, systemy operacyjne, elektronika, grafika/video/CAX, programowanie, sieci komputerowe, web development. Dostępne formy publikacji: e-book, audiobook, wideo-kurs, pdf. Ilość publikacji w pakiecie Tech - 1216.
Aby skorzystać z publikacji na platformie BIBLIO ebookpoint należy:
Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 użytkowników.
Ważne! Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie. Założone konto umożliwia korzystanie z bazy także poza uczelnią, należy tylko pamiętać, aby zarejestrować konto i pierwszy raz zalogować się na terenie uczelni.
Bibliografia Warmii i Mazur tworzona jest w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie i obejmuje piśmiennictwo dotyczące regionu warmińsko-mazurskiego zarówno pod względem historycznym jak i współczesnym. Rejestruje m. in. książki, fragmenty książek, artykuły z czasopism, dokumenty niepublikowane oraz zawartość prasy lokalnej.
CAB Abstracts to bibliograficzna baza danych zapewniająca dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych, tworzona przez Centre of Agriculture and Biosciences International (CABI). Baza zawiera blisko 10 milionów rekordów z czasopism, książek, referatów z konferencji, raportów i innych rodzajów dokumentów publikowanych na całym świecie od 1973 r. Do artykułów opublikowanych w ponad 75 językach dodawane są streszczenia w języku angielskim. Baza CAB Abstracts zawiera również bazę „Full Text Select”, która stanowi wybór ponad 400 000 pełnotekstowych artykułów, referatów i raportów.
W skład kolekcji CABI Publishing wchodzą:
Cambridge Journals - Kolekcja STM - kolekcja czasopism dziedziny nauk ścisłych i medycznych (Science, Technology, Medicine). Licencja obejmuje czasopisma bieżące oraz archiwa na serwerze wydawcy.
Uwaga: Aby skorzystać z dostępnej kolekcji należy wybrać Browse Journals – Subscribed to.
CEEOL udostępnia zawartość ponad 2 500 czasopism dotyczących problematyki Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej wydawanych przede wszystkim w Europie.
W zbiorze znajduje się obecnie około 700 czasopism polskich.
Tematyka indeksowanych periodyków: archeologia, antropologia, kultura i społeczeństwo, ekonomia, edukacja, sztuki piękne, historia, studia judaistyczne, prawo, literatura, językoznawstwo, filozofia, nauki polityczne, socjologia, studia slawistyczne, teatr, film, teologia, religioznawstwo.
CEJSH jest elektroniczną, ogólnie dostępną (open access) bazą danych publikującą angielskie streszczenia artykułów, rozpraw oraz pozycji przeglądowych, które ukazują się, głównie w językach narodowych, w czasopismach poświęconych naukom społecznym i humanistycznym.
Clinical Key to zintegrowana platforma informacji medycznej. To narzędzie wspomagające rozwój zawodowy oraz codzienną praktykę lekarzy w zakresie decyzji diagnostycznych i terapeutycznych. Baza zawiera również narzędzie diagnostyczne FirstConsult (FC). FC zawiera opisy stanów chorobowych omawiające występowanie oraz sposoby i wyniki leczenia poszczególnych chorób.
Baza publikacji wydawanych przez Wydawnictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Z bazy mogą korzystać studenci Wydziału Humanistycznego, Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych UWM.
Uwaga!
Dostęp do zasobów wymaga bezpłatnej rejestracji. formularz.
Link do formularza rejestracyjnego: link
System elektroniczny obejmuje wszystkie części Bibliografii Polskiej Estreicherów w postaci kopii oryginalnych stronic poszczególnych tomów i zawiera bazy danych, przetwarzające materiał całej Bibliografii (części staropolskiej, dziewiętnastowiecznej i chronologicznej). Poza podstawowym wyszukiwaniem informacji, możliwe jest zestawienie materiałów według różnych kategorii: rodzajów druków, autorów, wydawców, chronologii, geografii, bibliotek, tematów, wątków, a także wyszukiwanie słów kluczowych zawartych w komentarzach Estreicherów pisanych do poszczególnych dzieł.
Elibrary - Kolekcja 35 książek elektronicznych wydawnictwa Elsevier z dziedziny medycyny.
Warunki korzystania: Każdy Upoważniony Użytkownik może:
Dawniej EMIS - Emerging Markets Information Service
Jest to platforma informacyjno-analityczna oparta na sztucznej inteligencji, zaprojektowana z myślą o procesach biznesowych użytkowników. Zawierają głównie informacje finansowo-gospodarcze, aktualne, a także archiwalne m.in: sprawozdania finansowe spółek publicznych, raporty branżowe, informacje o spółkach, notowania giełdowe, statystyki oraz dane markoekonomiczne. Dodatkowo serwis umożliwia dostęp do pełnych tekstów artykułów prasowych (Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka i in.) i agencyjncych (PAP).
Food Science Source to baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach studentów i pracowników naukowych kierunków związanych z żywnością i żywieniem oraz podmiotów branży żywnościowej. Tematyka obejmuje m.in. takie zagadnienia jak agrobiznes, żywność i napoje, opakowania na żywność, przetwórstwo spożywcze, bezpieczeństwo żywności, usługi gastronomiczne, dostawa żywności, żywność / kulinarna innowacja, rozwój produktów związanych z żywnością. W bazie danych można znaleźć tysiące rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.
The Law Journal Library - kolekcja ponad 1500 czasopism angielskojęzycznych z zakresu prawa i dyscyplin pokrewnych. Czasopisma indeksowane są od pierwszego woluminu danego tytułu do najnowszego numeru udostępnianego w wersji pełnotekstowej przez wydawcę. Bazę można przeszukiwać wg tytułu artykułu, autora, tematyki, kraju wydania, a także można sprawdzać cytowania artykułów.
Serwis oferuje dostęp do elektronicznych wersji książek takich wydawnictw jak: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer Polska i inne. Są to głównie podręczniki dla studentów i książki naukowe w języku polskim. Tematyka książek obejmuje m. in.: nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, informatykę, medycynę, prawo.
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
Dostęp do publikacji:
Baza moskiewska zawiera opisy książek i artykułów z czasopism z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Na liście 12 baz tematycznych znajdują się m.in. bazy z zakresu językoznawstwa (nr 4) i literaturoznawstwa (nr 5).
Logujemy się jako gość. Pisząc, korzystamy z pomocy strony http://www.translit.ru
Baza tworzona przez ISSN International Centre w Paryżu. Jest podstawowym źródłem informacji o czasopismach wydawanych na całym świecie, które posiadają numer ISSN (International Standard Serial Number – Międzynarodowy Znormalizowany Numer Czasopisma).
Dostęp do bazy możliwy jest tylko w Bibliotece, 4 jednoczesnych użytkowników.
Baza video-artykułów typu peer-review z Impact Factor (IF) w dziedzinie nauk ścisłych, medycyny i inżynierii. (Science, Technology, Engineering, Math). Od 2006 roku JoVE wydało ponad 8.000 publikacji, do których wizualizacje HD video zostały przygotowane w laboratoriach najlepszych instytucji badawczych (m.in. Harvard University, University of Oxford, ETH Zurich, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN etc.).
JSTOR to elektroniczne pełnotekstowe archiwum czasopism naukowych odnoszących się do nauk humanistycznych, społecznych oraz ścisłych.
Biblioteka UWM wykupiła dostęp do 6 kolekcji:
Baza oferuje dostęp do naukowych książek elektronicznych publikowanych przez wydawców z całego świata. Serwis został wzbogacony o narzędzia interaktywne, tabele, wykresy i równania służące do prowadzenia własnych analiz i badań.
UWAGA: Wyniki wyszukiwania prostego możemy zawęzić do naszej subskrypcji oraz według typu (teksty rozdziałów z książek, interaktywne tabele i wykresy, analizy przypadków). Wyszukując za pomocą Data Search wpisujemy nazwę materiału lub substancji, a następnie dwukrotnie klikamy lub przeciągamy nazwę właściwości na pole zapytania. My Knovel pozwala na zapisywanie i zarządzanie wynikami naszych poszukiwań. Aby zarejestrować się i korzystać z tej opcji, trzeba mieć pocztę w domenie UWM.
Wyszukiwarka obejmująca książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley. Wyszukiwarka pozwala wybrać jedną z 31 dziedzin tematycznych i 209 poddziedzin. Wybór dziedziny jest konieczny. Jeśli nie zostanie wybrana poddziedzina, to zostanie wyświetlona cała dziedzina.
Baza LEGIMI jest innowacyjną, przyjazną dla użytkownika platformą, umożliwiającą dostęp do ponad 60 tys. tytułów beletrystycznych (zarówno e-booków, jak i audiobooków). Czytelnicy mają możliwość czytania e-książek na takich urządzeniach jak: tablety, smartfony, komputery i e-czytniki. Książki posiadają wirtualnego lektora (TTS). Książki cyfrowe są dostępne w formatach, które są wygodne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami.
Jak otrzymać dostęp do książek?
Baza prawnicza, zawierająca m.in. akty prawne, orzecznictwo, komentarze i monografie. Posiada narzędzia do tworzenia i aktualizacji pism, umów oraz innych dokumentów powołujących przepisy lub orzeczenia. Dostępna jest Polska Bibliografia Prawnicza PAN oraz Czytelnia Czasopism Prawniczych.
BIBLIO ebookpoint (dawniej NASBI)
Pakiet Tech - dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zawiera publikacje z kategorii: informatyka, technika i mechanika, systemy operacyjne, elektronika, grafika/video/CAX, programowanie, sieci komputerowe, web development. Dostępne formy publikacji: e-book, audiobook, wideo-kurs, pdf. Ilość publikacji w pakiecie Tech - 1216.
Aby skorzystać z publikacji na platformie BIBLIO ebookpoint należy:
Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 użytkowników.
Ważne! Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie. Założone konto umożliwia korzystanie z bazy także poza uczelnią, należy tylko pamiętać, aby zarejestrować konto i pierwszy raz zalogować się na terenie uczelni.
Baza PSJD (Polish Scientific Journals Database) rejestruje artykuły z polskich czasopism naukowych z dziedziny nauk fizycznych i chemicznych oraz obszaru nauk medycznych, farmaceutycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej.
Baza rejestruje polską literaturę naukową, kliniczną i fachową z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, organizacji ochrony zdrowia, a także popularną z zakresu oświaty zdrowotnej. Baza zawiera również informacje o monografiach oraz niepublikowanych pracach doktorskich i habilitacyjnych będących w zbiorach Głównej Biblioteki Lekarskiej w Warszawie.
Polska Bibliografia Literacka udostępnia informacje o pisarzach, literaturze polskiej i obcej, teorii literatury, tematach i motywach literackich, nauczaniu literatury, teatrze, filmie, życiu literackim i teatralnym, polskich aktorach i reżyserach, o książkach, artykułach, recenzjach, wywiadach, spektaklach, audycjach telewizyjnych i radiowych.
Baza rejestruje artykuły z czasopism, książki, fragmenty prac zbiorowych i publikowane materiały konferencyjne, dotyczące różnych aspektów niepełnosprawności.
Opisy bibliograficzne wprowadzone do grudnia 2012 r. - należy wybrać: SYSTEM MAK
Opisy bibliograficzne wprowadzone od stycznia 2013 r. - należy wybrać: SYSTEM PROLIB - do wyszukiwania wybrać bazę Problemy Niepełnosprawnych
Platforma umożliwiająca wolny dostęp do siedmiu tytułów czasopism wydawnictwa PLoS: PLOS Biology, PLOS Medicine, PLOS Computational Biology, PLOS Genetics, PLOS Pathogens, PLOS ONE, PLOS Neglected Tropical Diseases.
E-czasopisma wydawnictwa SIGMA-NOT (25 tytułów). Uprawnionymi użytkownikami do korzystania z bazy są pracownicy i studenci UWM posiadający emaile w domenie: @uwm.edu.pl lub @student.uwm.edu.pl.
Lista e-czasopism wydawnictwa SIGMA-NOT prenumerowanych przez UWM w Olsztynie:
Instrukcja korzystania z czasopism SIGMA-NOT.
Baza zawiera artykuły z polskich czasopism, wydawnictw seryjnych, książek, materiałów konferencyjnych i aktów prawnych z nauk rolniczych i biologicznych. Dostępne są także pełne teksty niektórych artykułów.
Słownik encyklopedyczny wydany w latach 1880–1902 w Warszawie. Składa się z 15 tomów, w których zawarte są opisy miejscowości położonych w Królestwie Polskim i innych krajach ówczesnej Europy. Miejscowości opisane są m. in. pod względem geograficznym, statystycznym, społecznym, historycznym, archeologicznym.
Słownik angielsko-polski i polsko-angielski PWN Oxford na platformie IBUK Libra.
Uwaga:
Słownik wymaga rejestracji i zalogowania na swoje indywidualne konto w serwisie IBUK Libra.
Jednoczesny dostęp dla 20 użytkowników.
Informacja o słowniku: LINK
Kolekcja Science & Technology (S&T) tytułów czasopism wydawnictwa Taylor & Francis z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych.
Uwaga:
W celu skorzystania z dostępnych czasopism należy wybrać kolekcję tematyczną, a następnie zaznaczyć „Only content I have full access to”.
Na stronie UPRP zamieszczone są m. in.: Dzienniki Urzędowe UPRP, wydawnictwa UPRP, Międzynarodowa Klasyfikacja Patentowa (MKP), bazy danych UPRP. Bazy danych UPRP informują o zgłoszeniach i udzielonych prawach wyłącznych: wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe (w tym zdobnicze), znaki towarowe, oznaczenia geograficzne.
W skład pakietu Web of Science Core Collection wchodzą bazy:
Listy czasopism indeksowanych w bazach WoS są dostępne na stronie Master Journal List (tzw. lista filadelfijska).
Na platformie WoS dostępne są także narzędzia:
Baza zawiera abstrakty publikacji z czasopism matematycznych, książek, sprawozdań z konferencji, raportów i preprintów, tworzona jest przez Europejskie Towarzystwo Matematyczne i Fachinformationszentrum Karlsruhe w Niemczech.