Logowanie

Logowanie studenci i pracownicy

 

Każdy pracownik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie posiada konto w systemie zarządzania tożsamością umożliwiający dostęp do systemów informatycznych UWM. Żeby zalogować się do systemu bibliotecznego, użytkownik musi przejść na stronę katalogu Biblioteki UWM i w prawym górny rogu kliknąć "Zaloguj się".

Pojawi nam się nowe okno. Jest ono na tyle kluczowe, ponieważ studenci i pracownicy mogą się zalogować tylko za pomocą "Konta organizacyjnego UWM".

 

W kolejnym okienku podajemy nasz identyfikator: 

i klikamy przycisk "Dalej".

W zależności od tego czy jesteśmy studentem lub pracownikiem, zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę, na której trzeba podać hasło. Następnie studenci zostaną przekierowani na stronę wyglądającą jak na poniższym obrazku

natomiast pracownicy zostaną przekierowani na stronę jak na obrazku poniżej.

Co zrobić gdy nie pamiętam swojego hasła?

Jeżeli student nie pamięta lub nie znasz hasła, przechodzi na stronę konto.student.uwm.edu.pl. Na tej stronie student loguje się danymi z USOSa i będzie mógł ustawić nowe hasło do logowania w domenie student.uwm.edu.pl.

Jeżeli pracownik nie pamięta hasła to to przechodzi na stronę pracownik.uwm.edu.pl, klika opcję "Nie pamiętam hasła?" i wypełnia formularz resetu hasła. Cała procedura zmiany hasła jest opisana tutaj. Przypominamy również, że w przypadku pracowników system wymusza zmianę hasła, co 60 dni.

***

Logowanie użytkownicy nie powiązani z UWM

Jeżeli użytkownik w żaden sposób nie jest powiązany z uczelnią UWM i nie posiada konta w systemie zarządzania tożsamością to loguje się klikając prawym górny rogu "Zaloguj się".

W kolejnym oknie klika "Zaloguj się używając: Konta bibliotecznego".

Następnie podaje swój PESEL jako identyfikator i hasło do konta bibliotecznego. 

Co zrobić gdy nie pamiętam swojego hasła (dotyczy tylko użytkowników nie powiązanych z UWM)?

Jeżeli użytkownik nie pamięta hasła może skorzystać z linku do resetu hasła znajdującego się pod danymi do logowania. Zostanie przekierowany na stronę, gdzie podaje swój identyfikator.

Na adres mailowy powiązany z danym kontem przyjdzie link do zmiany hasła. Można również przyjść do Biblioteki UWM i w Informatorium poprosić o zmianę hasła.

Co zrobić gdy nie mam konta, a chcę skorzystać ze zbiorów Biblioteki UWM?

Można przyjść do Biblioteki UWM i w Informatorium zarejestrować nowe konto lub skorzystać z formularza znajdującego się pod tym linkiem.