E-książki

IBUK Libra


Serwis IBUK Libra oferuje dostęp do elektronicznych wersji książek takich wydawnictw jak: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer Polska i inne. Są to głównie podręczniki dla studentów i książki naukowe w języku polskim. Tematyka książek obejmuje m. in.: nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, informatykę, medycynę, prawo.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Dostęp do publikacji:

 • z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
 • spoza sieci uczelnianej - dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu.

UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Film instruktażowy - Zakładanie konta i pierwsze logowanie

BIBLIO ebookpoint (dawniej NASBI)
 
BIBLIO ebookpoint
pakiet Tech - dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Pakiet Tech zawiera publikacje z kategorii: informatyka, technika i mechanika, systemy operacyjne, elektronika, grafika/video/CAX, programowanie, sieci komputerowe, web development. Dostępne formy publikacji: e-book, audiobook, wideo-kurs, pdf.
Ilość publikacji w pakiecie Tech - 1216.

Aby skorzystać z publikacji na platformie należy:

 • wejść na stronę https://biblio.ebookpoint.pl/
 • założyć osobiste konto w bazie : Zaloguj się-dołącz już dziś-rejestracja
 • potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formlarzu rejestracyjnym adres email
 • zalogować się do BIBLIO ebookpoint
 • wyszukać publikację do wypożyczenia z opcją "Pożycz" - przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią publikacji wybierając opcję "Czytaj fragment". Po wybraniu opcji "Pożycz" książka wędruje na półkę użytkownika - gdzie będzie dostępna przez 7 lub 14 dni.
Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 użytkowników.

WAŻNE!  Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie. Założone konto umożliwia korzystanie z bazy także poza uczelnią, należy tylko pamiętać, aby zarejestrować konto i pierwszy raz zalogować się na terenie uczelni.

Academic Research Source eBooks (EBSCOhost)


Academic Research Source eBooks (EBSCOhost) to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

UWAGA: Aby skorzystać z bazy należy kliknąć EBSCOhost Web, następnie zaznaczyć Academic Research Source eBooks (EBSCOhost).

Dostęp: w sieci UWM
              dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
eBook Open Access (OA) Collection (EBSCOhost)


eBook Open Access (OA) Collection to stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi multidyscyplinarna kolekcja książek elektronicznych, dostępnych w modelu Open Access. Kolekcja oferuje dostęp do ponad 2,500 tytułów o różnorodnej tematyce, bez ograniczneń DRM.

UWAGA: Aby skorzystać z bazy należy kliknąć EBSCOhost Web, następnie zaznaczyć eBook Open Access (OA) Collection (EBSCOhost)

Dostęp: w sieci UWM
              dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
Elibrary


Elibrary - Kolekcja 35 książek elektronicznych wydawnictwa Elsevier z dziedziny medycyny.

Lista dostępnych tytułów

Warunki korzystania:

Każdy Upoważniony Użytkownik może:

 • wyszukiwać, przeszukiwać i przeglądać Produkty Prenumerowane
 • drukować (do 5% treści poszczególnego tytułu w ciągu 24h) i przechowywać wyłącznie dla własnych celów danego Upoważnionego Użytkownika poszczególne pozycje Produktów Prenumerowanych; oraz
 • umieszczać odnośniki do Produktów Prenumerowanych na stronach intranetowych i internetowych Prenumeratora, w elektronicznych zbiorach materiałów przeznaczonych do poszczególnych kursów, w ramach systemów zarządzania zasobami i kursami, oraz na stronach wykładowców, pod warunkiem, że forma takich odnośników i/lub oświadczeń dołączonych do tych odnośników zostanie w razie potrzeby zmieniona.

Prenumerator i jego Upoważnieni Użytkownicy nie mogą:

 • skracać, modyfikować, tłumaczyć lub opracowywać dzieł pochodnych opartych na Produktach Prenumerowanych, chyba że w zakresie niezbędnym do zapewnienia ich czytelności na ekranie komputerowym Upoważnionych Użytkowników;
 • usuwać, zakrywać lub w jakikolwiek sposób zmieniać informacji o prawach autorskich, innych informacji lub zastrzeżeń zawartych w Produktach Prenumerowanych;
 • korzystać z robotów, pająków, crawlerów lub innych automatycznych programów do pobierania, algorytmów lub urządzeń w celu ciągłego i automatycznego przeszukiwania, wydobywania danych (scrape), wydzielania, tworzenia głębokich linków (deep link), indeksowania lub zakłócania działania Produktów Prenumerowanych; lub
 • w istotnym zakresie lub systematycznie powielać, zatrzymywać ani prowadzić redystrybucji Produktów Prenumerowanych.
 • umieszczać indywidualnych pozycji z Prenumerowanych Pozycji na portalach społecznościowych.
JSTOR - Evidence-Based Acqusition (EBA)


JSTOR – Evidence-Based Acquisition (EBA), program Evidence-Based Acquisition (EBA) umożliwia dostęp online do 63 000 tytułów książek elektronicznych na platformie JSTOR opublikowanych przez 97 wydawnictw


Lista dostępnych książek (plik xlsx):
https://www.jstor.org/titlelists/books/eba_collection/ 

Przewodniki:
https://guides.jstor.org/c.php?g=1117618&p=8149739
https://about.jstor.org/librarians/books/resources-for-books-participants/
 

Legimi

Baza LEGIMI jest innowacyjną, przyjazną dla użytkownika platformą, umożliwiającą dostęp do ponad 60 tys. tytułów beletrystycznych (zarówno e-booków, jak i audiobooków). Czytelnicy mają możliwość czytania e-książek na takich urządzeniach jak: tablety, smartfony, komputery i e-czytniki. Książki posiadają wirtualnego lektora (TTS). Książki cyfrowe są dostępne w formatach, które są wygodne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami.

Jak otrzymać dostęp do książek?

1.    Skontaktuj się z biblioteką w sprawie otrzymania kodu: 

email: bib.oin@uwm.edu.pl 

2.    Wpisz otrzymany unikatowy kod:
https://www.legimi.pl/biblioteka_uwm

3.    Załóż konto w serwisie Legimi:

-    należy podać email poczty UWM: (@uwm.edu.pl; @student.uwm.edu.pl
-    na podany adres e-mail zostanie wysłany przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć. Od tego momentu można korzystać z usługi przez 30 dni

4.    Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. 

5.    Sprawdź na jakich urządzeniach możesz korzystać z Legimi - legimi.pl/pobierz-legimi (nasz pakiet nie jest przeznaczony na Kindle)

6.    Uwaga: aplikacja Legimi z Microsoft Store współpracuje wyłącznie z Windows 8 lub 10

7.    Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach

8.    Uwaga: konta w serwisie Legimi zawierają informacje o fakturowaniu, uruchamianiu usługi na Kindle oraz o możliwościach zakupu dodatkowych pakietów - dane te nie dotyczą Czytelników Biblioteki UWM (a są widocznie ponieważ Legimi nie rozróżnia kont indywidualnych i instytucjonalnych)

9.   Reset hasła 

10.   Regulaminy świadczenia usługi Legimi
 

Książki elektroniczne w licencjach krajowych - WBN


Książki w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley dostępne na platformie Wirtualna Biblioteka Nauki. Na razie można przeglądać 77.497 e-książek anglojęzycznych wydanych przez Springera w latach 2004-2018, 2515 e-książek wydanych przez Elseviera w latach 2011-2015 oraz 2449 e-książek wydanych przez Wileya w latach 2009-2015. Wyszukiwarka pozwala wybrać jedną z 31 dziedzin tematycznych i 209 poddziedzin. Wybór dziedziny jest konieczny. Jeśli nie zostanie wybrana poddziedzina, to zostanie wyświetlona cała dziedzina.

Dostęp: w sieci UWM

Knovel


Baza Knovel oferuje dostęp do naukowych książek elektronicznych publikowanych przez wydawców z całego świata. Serwis został wzbogacony o narzędzia interaktywne, takie jak tabele, wykresy i równania służące do prowadzenia własnych analiz i badań. Biblioteka UWM wykupiła dostęp do następujących kolekcji: Chemistry & Chemical Engineerin, Food Science, General Engineering & Project Administration, Mechanics & Mechanical Engineering. Tematyka obejmuje: nauki techniczne, nauki ścisłe, technologia żywności.

UWAGA: Wyniki wyszukiwania prostego możemy zawęzić do naszej subskrypcji oraz według typu (teksty rozdziałów z książek, interaktywne tabele i wykresy, analizy przypadków). Wyszukując za pomocą Data Search wpisujemy nazwę materiału lub substancji, a następnie dwukrotnie klikamy lub przeciągamy nazwę właściwości na pole zapytania. My Knovel pozwala na zapisywanie i zarządzanie wynikami naszych poszukiwań. Aby zarejestrować się i korzystać z tej opcji, trzeba mieć pocztę w domenie UWM.

Dostęp: w sieci UWM
              dla uprawnionych użytkowników po zalogowaniu
Czytelnia Wydziału Prawa i Administracji UWM


Czytelnia Wydziału Prawa i Administracji UWM jest projektem polegającym na utworzeniu cyfrowej bazy książek i czasopism naukowych oraz ich udostępnieniu dla szerokiej grupy odbiorców poprzez stronę internetową. W ramach Czytelni WPiA zostanie  udostępnionych w formie plików do pobrania - za pośrednictwem powyższego katalogu wiele publikacji naukowych. Dzięki temu powstanie narzędzie umożliwiające szybki dostęp do literatury naukowej, przeznaczone przede wszystkim dla badaczy i studentów.