Nowa strona Biblioteki Uniwersyteckiej

nowa strona

 

Mamy przyjemność zaprezentować dziś nową stronę internetową Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie nad którą pracowaliśmy od kilku miesięcy.

Nowa szata graficzna oraz bardziej przyjazny interfejs to nie jedyna zmiany, które przygotowaliśmy w tej odsłonie. Całkowicie zmieniona została struktura informacji, a także poprawiona zgodność z najnowszymi standardami technicznymi. Menu jest czytelniejsze, a przydatne zasoby takie jak e-zbiory czy informacje o sposobach korzystania z Biblioteki umieszczone w widocznych miejscach. Postawiliśmy przede wszystkim na czytelność i układ elementów znany nam wszystkim z innych stron jednostek UWM.

Nasza nowa strona jest zgodna ze standardem WCAG 2.0, dzięki czemu osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z dostępu do zasobów.

strona biblioteki

 

Wraz z odświeżoną stroną internetową przedstawiamy także nowy interfejs multiwyszukiwarki Primo, pozwalającej uzyskać poprzez jeden punkt dostępu, wgląd do różnorodnych materiałów bibliotecznych, niezależnie od ich lokalizacji oraz formatu. Teraz jeszcze szybciej i wygodniej.

Życzymy udanego korzystania ze strony!